We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Leba NoteBox White 20 Phones, Key lock, USB-C (Schuko plug), 12 watts available per device, USB 2.0
SKU
NBOX-W-20PH-UB-SC
Login for pricing
In Stock:
0 available
Notebox White 20 Phones, Key lock, USB-C (Schuko plug), 12 watts available per device, USB 2.0
| SKU | NBOX-W-20PH-UB-SC |
|---|---|
| EAN | 5704454021851 |
| Manufacturer | LEBA Innovation |
| Availability | Out of Stock |
| Product Family | NoteBox |
| Technical details | |
|---|---|
| Lock type | Key |
| Adjustable shelves | No |
| Power protection features | Over voltage, Short circuit |
| LED indicators | Power |
| Handle(s) | Yes |
| Type | Portable device management cabinet |
| Placement | Wall, Table |
| Supported portable devices | Smartphone |
| Device connectors supported | USB Type-C |
| USB version | USB 2.0 |
| Number of devices supported | 20 |
| Maximum screen size | 17.8 cm (7") |
| Maximum weight capacity | 25 kg |
| Slot width | 11 cm |
| Slot height | 7 cm |
| Number of shelves | 4 shelves |
| Cable lock slot | No |
| Number of fans | 0 fan(s) |
| Product colour | White |
| Housing material | Steel |
| Noise level | 0 dB |
| Cord length | 1.8 m |
| Certification | CE |
| Ventilation | Yes |
| Castor wheels | No |
| Built-in brake | No |
| UV-C LED disinfection | No |
| Web-based management | No |
| Smart charger | No |
| Device detection | No |
| Locking | Yes |
| Compliance certificates | RoHS |
| Design | |
| Adjustable shelves | No |
| Handle(s) | Yes |
| Type | Portable device management cabinet |
| Placement | Wall, Table |
| Slot width | 11 cm |
| Slot depth | 25 cm |
| Slot height | 7 cm |
| Number of shelves | 4 shelves |
| Product colour | White |
| Housing material | Steel |
| Cord length | 1.8 m |
| Castor wheels | No |
| Built-in brake | No |
| Features | |
| Lock type | Key |
| Power protection features | Over voltage, Short circuit |
| LED indicators | Power |
| Supported portable devices | Smartphone |
| Device connectors supported | USB Type-C |
| USB version | USB 2.0 |
| Number of devices supported | 20 |
| Maximum screen size | 17.8 cm (7") |
| Maximum weight capacity | 25 kg |
| Cable lock slot | No |
| Number of fans | 0 fan(s) |
| Noise level | 0 dB |
| Certification | CE |
| Ventilation | Yes |
| UV-C LED disinfection | No |
| Web-based management | No |
| Smart charger | No |
| Device detection | No |
| Locking | Yes |
| Charging source | USB Type-C |
| AC outlet types | Type F |
| Compatibility | Smartphones |
| Power | |
| Output voltage | 5 V |
| Input current | 10 A |
| Output current | 2.4 A |
| AC input voltage | 230 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Over voltage protection | Yes |
| Ground Fault Circuit Interrupter (GFCI) | No |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Slot depth | 25 cm |
| Width | 580 mm |
| Depth | 460 mm |
| Height | 320 mm |
| Weight | 25 kg |
| Housing thickness | 1 mm |
| Package width | 630 mm |
| Package depth | 490 mm |
| Package height | 380 mm |
| Package weight | 27 kg |
| Certificates | |
| Certification | CE |
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging content | |
| Manual | Yes |
| Mounting brackets included | No |
| Screws included | No |
| Number of keys included | 2 pc(s) |
| Cables included | AC |
| Packaging data | |
| Package width | 630 mm |
| Package depth | 490 mm |
| Package height | 380 mm |
| Package weight | 27 kg |