We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Leba NoteBox 10, Trolley to hold up to 3 10 at once, 4 wheels, locking for 2 weels in front. ergonomic handle position, hinge locking for 10 x3.
SKU
NBOX-A-10-O-TROL
Login for pricing
In Stock:
0 available
Notebox 10, Trolley to hold up to 3 Notebox 10 at once, 4 wheels, locking for 2 weels in front. ergonomic handle position, hinge locking for Notebox 10 x3.
| SKU | NBOX-A-10-O-TROL |
|---|---|
| EAN | 5704454019148 |
| Manufacturer | LEBA Innovation |
| Availability | Out of Stock |
| Product Family | NoteBox |
| Technical details | |
|---|---|
| Handle(s) | Yes |
| Type | Portable device management cabinet |
| Placement | Floor |
| Supported portable devices | Laptop, Tablet, Smartphone |
| USB version | USB 2.0 |
| Number of devices supported | 30 |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Maximum weight capacity | 250 kg |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Wheel diameter | 20 cm |
| Locking | Yes |
| Design | |
| Handle(s) | Yes |
| Type | Portable device management cabinet |
| Placement | Floor |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Wheel diameter | 20 cm |
| Features | |
|---|---|
| Supported portable devices | Laptop, Tablet, Smartphone |
| USB version | USB 2.0 |
| Number of devices supported | 30 |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Maximum weight capacity | 250 kg |
| Locking | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 520 mm |
| Depth | 700 mm |
| Height | 1190 mm |
| Weight | 30 kg |
| Housing thickness | 2 mm |
| Package width | 800 mm |
| Package depth | 600 mm |
| Package height | 1300 mm |
| Package weight | 48 kg |