We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Belden 9842NH.00305 signal cable 305 m Chrome
SKU
9842NH.00305
Category: Signal Cables
| SKU | 9842NH.00305 |
|---|---|
| EAN | 8719605023254 |
| Manufacturer | Belden |
| Availability | Out of Stock |
RS-485, 2 Pair 24AWG (7x32) Tinned Copper, PO Insulation, Overall Beldfoil®+Tinned Copper Braid(90%) Shield, LSZH Outer Jacket, CPR Dca
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Chrome |
| Cable length | 305 m |
| Insulation material | Polyethylene |
| Number of twisted pairs | 2 pair(s) |
| AWG wire size | 24 |
| Cable diameter | 8.65 mm |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -45 - 80 °C |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 80 °C |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Cable diameter | 8.65 mm |
| Ports & interfaces | |
| Cable length | 305 m |
| Technical details | |
| Cable diameter | 8.65 mm |