We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Belden 8762NH.00305 signal cable 305 m Grey
SKU
8762NH.00305
Login for pricing
In Stock:
0 available
Electronic, 2 Conductor 20AWG (7x28) Tinned Copper, PE Insulation, Overall Beldfoil Shield, LSZH Outer Jacket
Category: Signal Cables
| SKU | 8762NH.00305 |
|---|---|
| EAN | 8719605019134 |
| Manufacturer | Belden |
| Availability | Out of Stock |
low voltage analog signals (4-20ma, 0-10v); low voltage digital control (24v); line level audio; computer communication; panel wiring
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Grey |
| Magnetically shielded | Yes |
| Cable material | Copper |
| Cable length | 305 m |
| Temperature range (fixed installation) | -15 - 80 °C |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -45 - 80 °C |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 80 °C |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Ports & interfaces | |
| Cable length | 305 m |
| Technical details | |
| Magnetically shielded | Yes |
| Cable material | Copper |