We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
ROLINE 21152732 networking cable Green 2 m Cat6a U/UTP (UTP)
SKU
21.15.2732
Login for pricing
In Stock:
0 available
ROLINE 21152732, 2 m, Cat6a, U/UTP (UTP), RJ-45, RJ-45, Green
Category: Networking Cables
| SKU | 21.15.2732 |
|---|---|
| EAN | 7611990137671 |
| Manufacturer | Roline |
| Availability | Out of Stock |
ROLINE 21152732. Cable length: 2 m, Cable standard: Cat6a, Cable shielding: U/UTP (UTP), Connector 1: RJ-45, Connector 2: RJ-45, Connector contacts plating: Gold, Data transfer rate: 10000 Mbit/s, Product colour: Green
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Green |
| Frequency | 500 MHz |
| AWG wire size | 26 |
| Cable standard | Cat6a |
| Cable class | Ea |
| Cable shielding | U/UTP (UTP) |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Connector contacts plating | Gold |
| Cabling technology | 10GBase-T |
| Data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Jacket material | Low smoke zero halogen (LSZH) |
| Cable length | 2 m |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Sustainability | |
| Doesn't contain | Halogen |
| Weight & dimensions | |
| Outer diameter | 6.2 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Product colour | Green |
| Cable standard | Cat6a |
| Cable class | Ea |
| Cable shielding | U/UTP (UTP) |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Connector contacts plating | Gold |
| Cabling technology | 10GBase-T |
| Data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Jacket material | Low smoke zero halogen (LSZH) |
| Cable length | 2 m |
| Doesn't contain | Halogen |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |