We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Belden 3106A.00305 networking cable Chrome 305 m
SKU
3106A.00305
Login for pricing
In Stock:
0 available
305 m, RS-485, 120 Ohm, 1 pair 22AWG (7x30) tinned copper Datalene® insulaton, with Foil Shield, 1 Conductor 22AWG (7x30) Tinned Copper, PVC Insulated
Category: Networking Cables
| SKU | 3106A.00305 |
|---|---|
| EAN | 8719605005915 |
| Manufacturer | Belden |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Chrome |
| AWG wire size | 22 |
| Connector 1 | No |
| Connector 2 | No |
| Jacket material | Nylon/Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Cable length | 305 m |
| Connector 2 gender | No |
| Connector 1 gender | No |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Storage temperature (T-T) | -45 - 80 °C |
| Operating temperature (T-T) | -15 - 80 °C |
| Technical details | |
| Product colour | Chrome |
| Connector 1 | No |
| Connector 2 | No |
| Jacket material | Nylon/Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Cable length | 305 m |