We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
ROLINE DVI-VGA Adapter, DVI F - HD15 M
SKU
12.03.3110
- For connecting a DVI monitor to a VGA graphic card
- Adapter with HD15 Male and DVI-I Female
Category: Cable Gender Changers
| SKU | 12.03.3110 |
|---|---|
| EAN | 7611990155088 |
| Manufacturer | Roline |
| Availability | Out of Stock |
• For connecting a DVI monitor to a VGA graphic card
• Adapter with HD15 Male and DVI-I Female
• Adapter with HD15 Male and DVI-I Female
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | DVI-I |
| Connector 1 | VGA |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Performance | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 40 mm |
| Height | 16 mm |
| Depth | 55 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Dimensions (WxDxH) | 16 x 40 x 55 mm |
| Product colour | Black |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Other features | |
| Dimensions (WxDxH) | 16 x 40 x 55 mm |