AP-SS-MBP14-21-NMCLR
Login for pricing
In Stock: 0 available
SnapShell for MacBook Pro 14" 2021 (Non-matte Clear)
More Information
SKU AP-SS-MBP14-21-NMCLR
EAN 0783970096050
Manufacturer MAXCases
Availability Out of Stock
The Max Snap Shell is constructed to withstand rigorous everyday use while maintaining a lightweight and stylish design. The lightweight polycarbonate-enclosed shell protects your 14” MacBook Pro from scratches, dings, and drops, keeping your investment safe in any environment. The attractive, transparent finish lets the Apple logo shine through while also giving you access to asset tags and bar codes.
Weight & dimensions
Maximum screen size35.6 cm (14")
CompatibilityMacBook Pro 14" 2020
CertificationMacBook Air
Brand compatibilityApple
Technical details
You may also be interested in
Compare Products
Product MAXCases SnapShell for MacBook Pro 14" 2021 (Non-matte Clear) MAXCases SnapShell for MacBook Pro 14&... Login for pricing
Targus CN31 laptop case 40.6 cm (16") Briefcase Black
Hot Product
Targus CN31 laptop case 40.6 cm (16&qu... Login for pricing
Targus CN01 laptop case 40.6 cm (16") Messenger case Black Targus CN01 laptop case 40.6 cm (16&qu... Login for pricing
Kensington SP12 Neoprene Sleeve - 12"/30.5cm Kensington SP12 Neoprene Sleeve - 12&q... Login for pricing
Targus Classic+ 39.6 cm (15.6") Briefcase Black
Bestseller
Targus Classic+ 39.6 cm (15.6") B... Login for pricing