AP-SS-MBP13-20-NMCLR
Login for pricing
In Stock: 23 available
SnapShell For MacBook Pro 13" 2020 (Non-Matte Clear)
More Information
SKU AP-SS-MBP13-20-NMCLR
EAN 0783970096074
Manufacturer MAXCases
Availability In Stock
The Max Snap Shell is constructed to withstand rigorous everyday use while maintaining a lightweight and stylish design. The lightweight polycarbonate-enclosed shell protects your 11” MacBook Air from scratches, dings, and drops, keeping your investment safe in any environment. The attractive, transparent finish lets the Apple logo shine through while also giving you access to asset tags and bar codes.
Weight & dimensions
Maximum screen size33 cm (13")
CompatibilityMacBook Pro 13" 2020
Maximum screen size33 cm (13")
CertificationMacBook Air
Maximum screen size33 cm (13")
Brand compatibilityApple
Technical details
You may also be interested in
Compare Products
Product MAXCases SnapShell For MacBook Pro 13" 2020 (Non-Matte Clear) MAXCases SnapShell For MacBook Pro 13&... Login for pricing
Targus CN31 laptop case 40.6 cm (16") Briefcase Black
Hot Product
Targus CN31 laptop case 40.6 cm (16&qu... Login for pricing
Targus CN01 laptop case 40.6 cm (16") Messenger case Black Targus CN01 laptop case 40.6 cm (16&qu... Login for pricing
Targus TAR300 laptop case 39.6 cm (15.6") Briefcase Black
Bestseller
Targus TAR300 laptop case 39.6 cm (15.... Login for pricing
Kensington SP12 Neoprene Sleeve - 12"/30.5cm Kensington SP12 Neoprene Sleeve - 12&q... Login for pricing
SKU
AP-SS-MBP13-20-NMCLR
CN31
CN01
TAR300
K62567US
K62569US
Manufacturer
MAXCases
Targus
Targus
Kensington
Kensington
Material
N/A
Polyester
N/A
Polyester
Neoprene
Maximum screen size
12" to 13"
15" to 16"
15" to 16"
15" to 16"
16" to 17"
11" to 12"