MC-NSV-11-BLK
Login for pricing
In Stock: 26 available
Sleeve, 11", neoprene, Black
  • Fits any 11” iPad, tablet or device
  • Simple sleeve for value and protection
  • Padded neoprene protects against drops, bumps, dirt and dust
  • Durable, water-resistant construction
  • Soft microfiber interior guards against scratches
  • Dependable YKK zipper for reliability
  • Hideaway side carry handle
  • Slim exterior pocket for quick-grab essentials
  • ID holder for easy identification
  • Optional shoulder strap
More Information
Maximum screen size 11 "
Material Neoprene
Case type Sleeve case
Product main colour Black
SKU MC-NSV-11-BLK
EAN 0850006973217
Manufacturer MAXCases
Availability In Stock
Colour
Surface colorationMonochromatic
Weight & dimensions
Maximum screen size27.9 cm (11")
Features
Product main colourBlack
Case typeSleeve case
MaterialNeoprene
Design
Technical details
You may also be interested in
Compare Products
Product MAXCases Neoprene Sleeve Vertical 11" w/pocket - (Shoulder Strap Optional) (Black) MAXCases Neoprene Sleeve Vertical 11&q... Login for pricing
Targus CN31 laptop case 40.6 cm (16") Briefcase Black Targus CN31 laptop case 40.6 cm (16&qu... Login for pricing
Targus TAR300 laptop case 39.6 cm (15.6") Briefcase Black