IPAPR11M4TRPV2
Login for pricing
In Stock: 39 available
iPad Pro 11” 2024 (M4) JLC Transporter V2
  • Back shell made of high transparent hardness PC material
  • 4 air-cushioned shock absorption TPU bumper corners for extra protection against drops
  • Soft TPU materials provide maximum protection from bumps and hard hits for the back and sides
More Information
SKU IPAPR11M4TRPV2
EAN 5056521483285
Manufacturer JLC
Availability In Stock
•Strong magnetic stable front cover fixes the iPad in a comfortable position for writing or watching
Technical details
Case typeFlip case
MaterialThermoplastic polyurethane (TPU)
Maximum screen size27.9 cm (11")
Brand compatibilityApple
CompatibilityiPad Pro 11” 2024 (M4)
Built-in speaker(s)No
Built-in batteryNo
Product main colourBlack
Features
Case typeFlip case
Stand modeYes
Brand compatibilityApple
Built-in speaker(s)No
Built-in batteryNo
Product main colourBlack
Battery
Design
Stand modeYes
You may also be interested in
Compare Products
Product JLC iPad Pro 11” 2024 (M4) Transporter V2 JLC iPad Pro 11” 2024 (M4) Transporter... Login for pricing
Mobilis Refuge 17.8 cm (7") Holster Black Mobilis Refuge 17.8 cm (7") Holst... Login for pricing
Mobilis Refuge 22.9 cm (9") Holster Black Mobilis Refuge 22.9 cm (9") Holst... Login for pricing
Urban Armor Gear 981890114040 tablet case 33 cm (13") Sleeve case Black