IPAP11COB
Login for pricing
In Stock: 15 available
iPad Pro 11 2018/2020/2021 & Air 10.9 2020 JLC Cobra - Black
More Information
Product main colour Black
Built-in speaker(s) No
Brand compatibility Apple
Maximum screen size 11 "
SKU IPAP11COB
EAN 5056521446617
Manufacturer JLC
Availability In Stock
Three-layer heavy duty rugged design to help prevent accidental damage
Raised edges and bumper corners help to protect the screen and camera
Kick stand feature allows hands-free access and viewing for videos and calls
Integrated pencil holder (pencil not included)
Built in dust plug to prevent damage to the devices charging port
Precise cut outs allow access to all the devices features and ports
Please note: Screen protector not included
Technical details
Case typeShell case
MaterialPlastic, Silicone
Maximum screen size27.9 cm (11")
Brand compatibilityApple
CompatibilityiPad Pro 11 2018/2020/2021 & Air 10.9 2020
Built-in speaker(s)No
Built-in batteryNo
Product main colourBlack
Features
Case typeShell case
Stand modeYes
MaterialPlastic, Silicone
Built-in batteryNo
Battery
Design
Stand modeYes
You may also be interested in
Compare Products
Mobilis Refuge 17.8 cm (7") Holster Black
Bestseller
Mobilis Refuge 17.8 cm (7") Holst... Login for pricing
Mobilis Refuge 22.9 cm (9") Holster Black
Hot Product
Mobilis Refuge 22.9 cm (9") Holst... Login for pricing