IPAA10.920G10KBC+TP
Login for pricing
In Stock: 4 available
JLC iPad Air 10.9 2020 G10 Keyboard Case with Touchpad - Black
More Information
Product main colour Black
Built-in speaker(s) No
Brand compatibility Apple
Maximum screen size 10.9 "
SKU IPAA10.920G10KBC+TP
EAN 5056521442770
Manufacturer JLC
Availability In Stock
Size: 18.5 x 25.3 x 2.4mm
weight: 0.80kg
Materials: PU + ABS + Aluminium
Bluetooth 3.0
Charging time: less than 4 hours
Continuous use of time: 150 hours.
Battery life: 3 years
Battery Capacity: 350mah
Technical details
Case typeFolio
MaterialAcrylonitrile butadiene styrene (ABS), Aluminium, Polyurethane
Maximum screen size27.7 cm (10.9")
Brand compatibilityApple
CompatibilityiPad Air 10.9 2020
Built-in speaker(s)No
Built-in batteryYes
Product main colourBlack
Features
Case typeFolio
Stand modeNo
Built-in batteryYes
Battery
Design
Stand modeNo
You may also be interested in
Compare Products
Urban Armor Gear Metropolis 25.4 cm (10") Cover Black, Silver
Bestseller
Urban Armor Gear Metropolis 25.4 cm (1... Login for pricing
Targus VersaVu 32.8 cm (12.9") Folio Black Targus VersaVu 32.8 cm (12.9") Fo... Login for pricing
Urban Armor Gear Metropolis 25.9 cm (10.2") Flip case Black Urban Armor Gear Metropolis 25.9 cm (1... Login for pricing
Targus Click-In 27.9 cm (11") Folio Black
Hot Product
Targus Click-In 27.9 cm (11") Fol... Login for pricing