IPA10.2360RO
Login for pricing
In Stock: 24 available
JLC iPad 10.2/10.2 2021 360 Rotating Case - Black
More Information
Product main colour Black
Built-in speaker(s) No
Brand compatibility Apple
Maximum screen size 10.2 "
SKU IPA10.2360RO
EAN 5056521424479
Manufacturer JLC
Availability In Stock
Fully functioning Smart Cover supports the iPad's Sleep/wake feature
Technical details
Case typeFlip case
MaterialFaux leather, Microfibre
Maximum screen size25.9 cm (10.2")
Brand compatibilityApple
CompatibilityiPad 10.2 2020 / 10.2 2021
Built-in speaker(s)No
Built-in batteryNo
Product main colourBlack
Features
Case typeFlip case
Stand modeYes
Built-in batteryNo
Battery
Design
Stand modeYes
You may also be interested in
Compare Products
Mobilis Refuge 17.8 cm (7") Holster Black
Bestseller
Mobilis Refuge 17.8 cm (7") Holst... Login for pricing
Mobilis Refuge 22.9 cm (9") Holster Black
Hot Product
Mobilis Refuge 22.9 cm (9") Holst... Login for pricing