IPAPR13G10KBCUK
Login for pricing
In Stock: 4 available
JLC Apple iPad Pro 13” 2024 UK Layout G10 Keyboard Case
  • Weight: 0.80kg
  • Materials: PU + ABS + Aluminium
  • Bluetooth: 3.0
  • Charging Time: Less than 4 hours
  • Continuous Use Time: 150 hours
  • Battery Life: 3 years
  • Battery Capacity: 350 mAh
More Information
SKU IPAPR13G10KBCUK
EAN 5056521488204
Manufacturer JLC
Availability In Stock
Weight: 0.80kg
Bluetooth: 3.0
Continuous Use Time: 150 hours
Battery Life: 3 years
Battery Capacity: 350 mAh
Technical details
Case typeFolio
MaterialPU plastic
Maximum screen size33 cm (13")
Brand compatibilityApple
CompatibilityiPad Pro 13
Built-in speaker(s)No
Built-in batteryYes
Product main colourBlack
Features
Case typeFolio
Stand modeYes
MaterialPU plastic
Maximum screen size33 cm (13")
Brand compatibilityApple
CompatibilityiPad Pro 13
Built-in speaker(s)No
Built-in batteryYes
Product main colourBlack
Battery
Design
Stand modeYes
You may also be interested in
Compare Products
Product JLC Apple iPad Pro 13” 2024 UK Layout G10 Keyboard Case JLC Apple iPad Pro 13” 2024 UK Layout... Login for pricing
Urban Armor Gear Metropolis 25.4 cm (10") Cover Black, Silver
Bestseller
Urban Armor Gear Metropolis 25.4 cm (1... Login for pricing
Targus VersaVu 32.8 cm (12.9") Folio Black Targus VersaVu 32.8 cm (12.9") Fo... Login for pricing
Urban Armor Gear Metropolis 25.9 cm (10.2") Flip case Black Urban Armor Gear Metropolis 25.9 cm (1... Login for pricing
Targus Click-In 27.9 cm (11") Folio Black
Hot Product
Targus Click-In 27.9 cm (11") Fol... Login for pricing