IPAAR11M2TRPV2
Login for pricing
In Stock: 8 available
JLC Apple iPad Air 11” M2 2024 Transporter V2 Case
  • The JLC Transporter V2 Case for iPad Air 11” M2 2024 provides robust protection with a sleek design. Made with high-quality materials, this case offers full coverage for your iPad while maintaining a slim and lightweight profile. The case features a foldable stand for convenient hands-free viewing and typing. Precision cut-outs allow full access to all buttons, ports, and features, while the durable exterior helps protect against scratches, drops, and impacts. This case combines style, functionality, and protection in one sleek package for your iPad Air
More Information
SKU IPAAR11M2TRPV2
EAN 5056521487214
Manufacturer JLC
Availability In Stock
Technical details
Case typeFlip case
MaterialThermoplastic polyurethane (TPU)
Maximum screen size27.9 cm (11")
Brand compatibilityApple
CompatibilityiPad Air 11” M2 2024
Built-in speaker(s)No
Built-in batteryNo
Product main colourBlack
Features
Case typeFlip case
Stand modeYes
Brand compatibilityApple
Built-in speaker(s)No
Built-in batteryNo
Product main colourBlack
Battery
Design
Stand modeYes
You may also be interested in
Compare Products
Product JLC Apple iPad Air 11” M2 2024 Transporter V2 Case JLC Apple iPad Air 11” M2 2024 Transpo... Login for pricing
Mobilis Refuge 17.8 cm (7") Holster Black
Hot Product
Mobilis Refuge 17.8 cm (7") Holst... Login for pricing
Mobilis Refuge 22.9 cm (9") Holster Black Mobilis Refuge 22.9 cm (9") Holst... Login for pricing