IPA10.922TU+SC
Login for pricing
In Stock: 248 available
JLC Apple iPad 10.9. 10th gen Turtle Case
  • Easy grip design offers an additional layer of protection
  • Integrated stylus loop in the back of the case
  • Kickstand with 3 different angles allows hands-free access and viewing
Brand compatibility Apple
Maximum screen size 10.9 "
SKU IPA10.922TU+SC
EAN 5056521477376
Manufacturer JLC
Availability In Stock
Technical details
Case typeBumper
MaterialThermoplastic polyurethane (TPU)
Maximum screen size27.7 cm (10.9")
Brand compatibilityApple
Compatibility10.9 22
Features
Case typeBumper
Stand modeYes
Compatibility10.9 22
Compare Products
Product JLC Apple iPad 10.9. 10th gen Turtle Case
Bestseller
JLC Apple iPad 10.9. 10th gen Turtle C... Login for pricing
Mobilis Refuge 17.8 cm (7") Holster Black
Hot Product
Mobilis Refuge 17.8 cm (7") Holst... Login for pricing
Mobilis Refuge 22.9 cm (9") Holster Black Mobilis Refuge 22.9 cm (9") Holst... Login for pricing