CoreParts MSC140F30-165G laptop spare part Display
SKU
MSC140F30-165G
Login for pricing
In Stock: 38 available
14,0" LCD FHD Glossy, 1920x1080, Original Panel, 315.1x195.65x2.4mm, 30pins Bottom Right Connector, w/o Brackets IPS
  • High Quality
  • Tested and certified
  • Matching Performance
  • Reliable with 6 months Warranty
More Information
Type Display
SKU MSC140F30-165G
EAN 5711783781837
Manufacturer CoreParts
Availability In Stock
Features
Connector locationBottom right
Connector type30-pin
TypeDisplay
LED backlightYes
Display typeIPS
Glossy displayYes
Display resolution1920 x 1080 pixels
HD typeFull HD
Display diagonal35.6 cm (14")
Display
LED backlightYes
Display typeIPS
Glossy displayYes
HD typeFull HD
Display diagonal35.6 cm (14")
Weight & dimensions
Width400 mm
Depth280 mm
Height50 mm
Weight350 g
Packaging data
Package width400 mm
Package depth280 mm
Package height50 mm