We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Getac Spare Battery, Extended
SKU
GBM3X8
Category: Tablet Spare Parts & Accessories
| SKU | GBM3X8 |
|---|---|
| Manufacturer | Getac |
| Availability | Out of Stock |
The high-capacity battery pack extends the system run time up to two times compared to the standard battery pack, providing a great solution for mobile professionals who require extra battery life for operation longer than one day.
| Features | |
|---|---|
| Type | Battery |
| Brand compatibility | Getac |
| Compatibility | F120 & V120 |
| Battery voltage | 11.61 V |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery capacity | 4070 mAh |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 74 mm |
| Weight | 205 g |
| Height | 16.8 mm |
| Depth | 133 mm |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Getac Spare Battery, Extended
Login for pricing
|
Bestseller
Zebra BTRY-ET5X-10IN5-01 tablet spare...
Login for pricing
|
Recommended
CoreParts MBXHP-BA0018 tablet spare pa...
Login for pricing
|
New
CoreParts MOBX-SAM-TABA tablet spare p...
Login for pricing
|
Popular
CoreParts MSPPXMI-DFA0008 tablet spare...
Login for pricing
|
CoreParts MBXTAB-BA128 tablet spare pa...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GBM3X8
|
BTRY-ET5X-10IN5-01
|
MBXHP-BA0018
|
MOBX-SAM-TABA
|
MSPPXMI-DFA0008
|
MBXTAB-BA128
|
| Manufacturer |
Getac
|
Zebra
|
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
| Type |
Battery
|
Battery
|
Battery
|
Display
|
Display
|
Battery
|





