We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Getac keyboard, PL
SKU
GDKBL1
- Ruggedness : IP54 (only KBD), 3 ft drop (w/z system & closed)
- Operating Temp : 0°C to 60°C
- Storage Temp : -40°C to 71°C
- Humidity : 0~95% according to MIL-STD 810G method 507.5
- Procedure II Aggravated (Non-OP)
Category: Tablet Spare Parts & Accessories
| SKU | GDKBL1 |
|---|---|
| Manufacturer | Getac |
| Availability | Out of Stock |
The detachable folding keyboard docks via a Pogo Pin connector on the bottom of the F110 tablet, allowing you to easily transform the tablet into a laptop without reliance on extra tools or accessories. Featuring red backlighting, 88 full-size keys, and an integrated touchpad, the keyboard allows for a user-friendly, laptop-like operation to minimize mistakes and increase the efficiency as you perform data-intensive tasks. With the adjustable tablet bracket, it also acts as a screen cover and versatile stand that offers multiple viewing angles (up to 110 degrees) for comfortable use and on-the-job flexibility.
| Features | |
|---|---|
| Type | Keyboard |
| Brand compatibility | Getac |
| Product colour | Black |
| Compatibility | F110 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 207 mm |
| Weight | 900 g |
| Height | 19 mm |
| Depth | 314 mm |