We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Getac GMHSXF tablet spare part/accessory Strap
SKU
GMHSXF
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Slim Hand Strap With Stylus Holder 2-point, Black
Category: Tablet Spare Parts & Accessories
| SKU | GMHSXF |
|---|---|
| Manufacturer | Getac |
| Availability | Out of Stock |
The adjustable strap is designed to keep the tablet securely in the user’s hand for easier carrying, and comes with a built-in stylus holder for added convenience.
| Features | |
|---|---|
| Type | Strap |
| Brand compatibility | Getac |
| Product colour | Black |
| Material | Polyester |
| Compatibility | F110 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 45 mm |
| Weight | 37 g |
| Height | 8 mm |
| Depth | 155 mm |