We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Getac GDKBBQ tablet spare part/accessory Keyboard
SKU
GDKBBQ
- Structure : IP65; membrane
- Drop : 4ft
- Layout : 82 keys
- I/O Interfaces : DC in Jack x 1, USB 2.0 x 1, LAN x 1, HDMI x 1, Serial Port x 1
- Docking Connector (to tablet)
Category: Tablet Spare Parts & Accessories
| SKU | GDKBBQ |
|---|---|
| Manufacturer | Getac |
| Availability | Out of Stock |
Featuring 4-level red backlighting, 82 full-size keys, and an integrated touchpad, the detachable keyboard includes a dedicated Microsoft Copilot key for quick access to AI-powered intelligent assistance. With a built-in rear handle, it allows for a user-friendly, laptop-like operation, minimizing mistakes and enhancing efficiency during data-intensive tasks. It also carries a variety of I/O ports for connections to peripherals and other devices. Its double-locking mechanism ensures a secure tablet-keyboard connection, preventing accidental detachment.
| Features | |
|---|---|
| Type | Keyboard |
| Brand compatibility | Getac |
| Product colour | Black |
| Compatibility | K120 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 265 mm |
| Weight | 1.1 kg |
| Height | 22.6 mm |
| Depth | 299 mm |