We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Getac F110- Detachable Keyboard 2.0 (FDNS)
SKU
GDKBN9
- Compatibility : Windows 10 Pro, Windows 11 Pro
- Backlit : Red LED. five levels of brightness
- Coiled Cable Length : USB 2.0 interface,
Category: Tablet Spare Parts & Accessories
| SKU | GDKBN9 |
|---|---|
| Manufacturer | Getac |
| Availability | Out of Stock |
The Getac Rugged Keyboard is designed with VESA and AMPS mounting capability that allow it to be placed firmly in the vehicle. It has gone through vigorous test that comply with MIL-STD 810G and IP65. It also features with 88 full sized keys, red LED backlight with five levels of brightness and impressive key response that will truly enhance user experience.
| Features | |
|---|---|
| Type | Keyboard |
| Brand compatibility | Getac |
| Product colour | Black |
| Compatibility | F110 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 194 mm |
| Weight | 870 g |
| Height | 32 mm |
| Depth | 307.7 mm |