We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts MSPF1062 laptop spare part CPU cooling fan
SKU
MSPF1062
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
CPU and GPU Cooling Fans (1 set) for MSI - GL63 85E
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 6 month Warranty
Category: Laptop Spare Parts
| SKU | MSPF1062 |
|---|---|
| EAN | 5715063424834 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | Out of Stock |
Embrace the right to repair movement and extend the life of your laptops.
CoreParts offers a wide range of internal parts for your laptop, for all major laptop brands that matches the performance of the originals.
CoreParts offers a wide range of internal parts for your laptop, for all major laptop brands that matches the performance of the originals.
| Features | |
|---|---|
| Type | CPU cooling fan |
| Brand compatibility | MSI |
| Weight & dimensions | |
| Width | 160 mm |
| Depth | 28 mm |
| Height | 110 mm |
| Weight | 50 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 160 mm |
| Package depth | 28 mm |
| Package height | 110 mm |
| Package weight | 100 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |