CoreParts MSC140F30-313M laptop spare part Display
SKU
MSC140F30-313M
Login for pricing
In Stock: 0 available
14,0" LCD FHD Matte, 1920x1200, Original Panel, 30pins Bottom Right Connector, w/o Brackets, Pure Rectangle, Non-Touch
  • High Quality
  • Tested and certified
  • Matching Performance
  • Reliable with 6 months Warranty
More Information
Type Display
SKU MSC140F30-313M
EAN 5704174985976
Manufacturer CoreParts
Availability Out of Stock
Features
Connector locationBottom right
Connector type30-pin
TypeDisplay
LED backlightYes
Display typeIPS
Display resolution1920 x 1200 pixels
HD typeWUXGA
Display diagonal35.6 cm (14")
Display
LED backlightYes
Display typeIPS
HD typeWUXGA
Display diagonal35.6 cm (14")
Weight & dimensions
Width400 mm
Depth280 mm
Height50 mm
Weight250 g
Packaging data
Package width400 mm
Package depth280 mm
Package height50 mm