We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts MSC140F30-047G laptop spare part Display
SKU
MSC140F30-047G
Login for pricing
In Stock:
2 available
14,0" LCD FHD Glossy, 1920x1080, Original Panel, 320.4x205.1x3mm, 30pins Bottom Right Connector, Top Bottom 4xBrackets, IPS
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 6 months Warranty
Category: Laptop Spare Parts
| Type | Display |
|---|---|
| SKU | MSC140F30-047G |
| EAN | 5711783627760 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
CoreParts support the right to repair movement and choses to offer original LCD’s in all of its alternative Laptop LCD panels. CoreParts Laptop LCD Panels are certified and manufactured by high-end, trusted suppliers.
| Features | |
|---|---|
| Connector location | Bottom left |
| Connector type | 30-pin |
| Type | Display |
| LED backlight | Yes |
| Display type | IPS |
| Glossy display | Yes |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| HD type | Full HD |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Display | |
| LED backlight | Yes |
| Display type | IPS |
| Glossy display | Yes |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| HD type | Full HD |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Weight & dimensions | |
| Width | 113 mm |
| Depth | 455 mm |
| Height | 593 mm |
| Weight | 400 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 113 mm |
| Package depth | 455 mm |
| Package height | 593 mm |
| Package weight | 500 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |