We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts MBXLE-BA0406 laptop spare part Battery
SKU
MBXLE-BA0406
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Battery for Lenovo Notebook, Laptop 15.4V 5180mAh 79.77Wh
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
Category: Laptop Spare Parts
| SKU | MBXLE-BA0406 |
|---|---|
| EAN | 5715063431672 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | Out of Stock |
Discover the trusted quality of CoreParts. Engineered to deliver unmatched performance and ensures that your device remains powered and ready for all your demands. Produced with rigorous quality control, each component meets high standards for reliability and longevity. Backed by a 12 Month(s) warranty, CoreParts products offer you confidence in every use, knowing you're investing in sustainability and cost efficiency. Our easy-to-install parts help you avoid costly replacements, empowering you to extend the life of your devices, reduce e-waste, and support a greener future. Choose CoreParts for high-quality, value-driven solutions that stand up to daily use and deliver ongoing reliability.
| Features | |
|---|---|
| Type | Battery |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | Legion 7 16IAX7 82TD0099MH,Legion 7 16IAX7 82TD001QMZ,Legion 7 16IAX7 82TD009XRK,Legion 7 16IAX7 82TD002NLM,Legion 7 16ARHA7 82UH0008GE,Legion 7 16IAX7 82TD003CSB,Legion 7 16ARHA7 82UH0013JP,Legion 7 16IAX7 82TD0042IX,Legion 7 16ARHA7 82UH001VSB,Legion 7 16IAX7 82TD004MPB,Legion 7 16ARHA7 82UH003WGM,Legion 7 16ARHA7 82UH002ESB,Legion 7 16IAX7 82TD005DIN,Legion 7 16ARHA7 82UH004FCL,Legion 7 16ARHA7 82UH0030KR,Legion 7 16IAX7 82TD0069MB,Legion 7 16ARHA7 82UH0056IV,Legion 7 16ARHA7 82UH003GTW,Legion 7 16IAX7 82TD007CKR,Legion 7 16IAX7 82TD0084FR,Legion 7 16IAX7 82TD000HJP,Legion 7 16IAX7 82TD008RKR,Legion 7 16IAX7 82TD0013JP,Legion 7 16IAX7 82TD009MRK,Legion 7 16IAX7 82TD002AMX,Legion 7 16IAX7 82TD00ACAK,Legion 7 16IAX7 82TD0035HH,Legion 7 16ARHA7 82UH000QMB,Legion 7 16IAX7 82TD003MPB,Legion 7 16ARHA7 82UH001NAU,Legion 7 16IAX7 82TD004EAX,Legion 7 16ARHA7 82UH003MHV,Legion 7 16ARHA7 82UH0025TA,Legion 7 16IAX7 82TD004WIX,Legion 7 |
| Battery | |
| Battery voltage | 15.4 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 65 mm |
| Depth | 8.6 mm |
| Height | 311 mm |
| Weight | 336 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 150 mm |
| Package depth | 30 mm |
| Package height | 355 mm |
| Package weight | 396 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |