We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts MBXLE-BA0400 laptop spare part Battery
SKU
MBXLE-BA0400
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Battery for Lenovo Notebook, Laptop 15.44V 3150mAh 48.64Wh
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
Category: Laptop Spare Parts
| SKU | MBXLE-BA0400 |
|---|---|
| EAN | 5715063431610 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | Out of Stock |
Discover the trusted quality of CoreParts. Engineered to deliver unmatched performance and ensures that your device remains powered and ready for all your demands. Produced with rigorous quality control, each component meets high standards for reliability and longevity. Backed by a 12 Month(s) warranty, CoreParts products offer you confidence in every use, knowing you're investing in sustainability and cost efficiency. Our easy-to-install parts help you avoid costly replacements, empowering you to extend the life of your devices, reduce e-waste, and support a greener future. Choose CoreParts for high-quality, value-driven solutions that stand up to daily use and deliver ongoing reliability.
| Features | |
|---|---|
| Type | Battery |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | IdeaPad Duet 5 12IRU8 83B3001HPH,IdeaPad Duet 5 12IAU7 82TQ002BMJ,IdeaPad Duet 5 12IRU8 83B30020MZ,IdeaPad Duet 5 12IAU7 82TQ002TIV,IdeaPad Duet 5 12IRU8 83B3002GAD,IdeaPad Duet 5 12IAU7 82TQ003BSA,IdeaPad Duet 5 12IRU8 83B3002YIV,IdeaPad Duet 5 12IAU7 82TQ003WMJ,IdeaPad Duet 5 12IRU8 83B3003FFR,IdeaPad Duet 5 12IAU7 82TQ004KUK,IdeaPad Duet 5 12IRU8 83B3003XID,IdeaPad Duet 5 12IAU7 82TQ0059ID,IdeaPad Duet 5 12IAU7 82TQ005RRU,IdeaPad Duet 5 12IRU8 83B30001TA,IdeaPad Duet 5 12IRU8 83B3000JSB,IdeaPad Duet 5 12IAU7 82TQ000JTA,IdeaPad Duet 5 12IRU8 83B30011TA,IdeaPad Duet 5 12IAU7 82TQ0016SB,IdeaPad Duet 5 12IRU8 83B3001SID,IdeaPad Duet 5 12IAU7 82TQ002LFR,IdeaPad Duet 5 12IRU8 83B30029AX,IdeaPad Duet 5 12IAU7 82TQ0034SA,IdeaPad Duet 5 12IRU8 83B3002RSA,IdeaPad Duet 5 12IAU7 82TQ003LAD,IdeaPad Duet 5 12IRU8 83B30038GE,IdeaPad Duet 5 12IAU7 82TQ004APH,IdeaPad Duet 5 12IRU8 83B3003QFR,IdeaPad Duet 5 12IAU7 82TQ0052KR,IdeaPad Duet 5 1 |
| Battery | |
| Battery voltage | 15.44 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 98 mm |
| Depth | 5.2 mm |
| Height | 243.8 mm |
| Weight | 192 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 332 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |