We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts MBXCL-AB0021 laptop spare part Battery
SKU
MBXCL-AB0021
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Laptop Battery For Clevo 54Wh Li-ion 15.4V 3510mAh Black
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
Category: Laptop Spare Parts
| SKU | MBXCL-AB0021 |
|---|---|
| EAN | 5715063736005 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
The growing demand for consumer electronic devices for home and leisure poses the challenge of upgrading, improving and enhancing existing devices.
In CoreParts you will find a wide range of alternative batteries for Consumer Electronics, that matches the performance of your original device. All manufactured by High-end, certified and trusted suppliers.
In CoreParts you will find a wide range of alternative batteries for Consumer Electronics, that matches the performance of your original device. All manufactured by High-end, certified and trusted suppliers.
| Features | |
|---|---|
| Type | Battery |
| Brand compatibility | Clevo |
| Product colour | Black |
| Certification | CE |
| Battery | |
| Battery voltage | 15.4 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 70 mm |
| Depth | 40 mm |
| Height | 130 mm |
| Weight | 340 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 180 mm |
| Package depth | 120 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package weight | 380 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Certification | CE |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |