We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts GH82-15960A-CP laptop spare part
SKU
GH82-15960A-CP
Login for pricing
In Stock:
0 available
Battery for Smartphone, 13.3Wh Li-ion 3.8V 3500mAh, GH82-15960A for Samsung Galaxy S9 Plus, Galaxy S9+
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
Category: Laptop Spare Parts
| SKU | GH82-15960A-CP |
|---|---|
| EAN | 5715063511848 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | Out of Stock |
The growing demand for consumer electronic devices for home and leisure poses the challenge of upgrading, improving and enhancing existing devices.
In CoreParts you will find a wide range of alternative batteries for Consumer Electronics, that matches the performance of your original device. All manufactured by high-end, certified and trusted suppliers.
In CoreParts you will find a wide range of alternative batteries for Consumer Electronics, that matches the performance of your original device. All manufactured by high-end, certified and trusted suppliers.
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 45 mm |
| Depth | 5 mm |
| Height | 78 mm |
| Weight | 40 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 100 mm |
| Package depth | 18 mm |
| Package height | 162 mm |
| Package weight | 80 g |