We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts GH43-05039A-CP laptop spare part
SKU
GH43-05039A-CP
Login for pricing
In Stock:
0 available
Battery for Samsung Tablet 19Wh Li-Polymer 3.85V 4900mAh, Black, GH43-05039A for Galaxy Tab Active 3
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
Category: Laptop Spare Parts
| SKU | GH43-05039A-CP |
|---|---|
| EAN | 5715063511824 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | Out of Stock |
The growing demand for consumer electronic devices for home and leisure poses the challenge of upgrading, improving and enhancing existing devices.
In CoreParts you will find a wide range of alternative batteries for Consumer Electronics, that matches the performance of your original device. All manufactured by High-end, certified and trusted suppliers.
In CoreParts you will find a wide range of alternative batteries for Consumer Electronics, that matches the performance of your original device. All manufactured by High-end, certified and trusted suppliers.
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 74 mm |
| Depth | 4.6 mm |
| Height | 107.3 mm |
| Weight | 78 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 74 mm |
| Package depth | 4.6 mm |
| Package height | 107.3 mm |
| Package weight | 128 g |