We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Havis 367-4190 handheld mobile computer case
SKU
367-4190
- Access to all features on mobile payment device
- Easy installation
Category: Handheld Mobile Computer Cases
| Product colour | Black |
|---|---|
| Case type | Cover case |
| SKU | 367-4190 |
| Manufacturer | Havis |
| Availability | Out of Stock |
367-4190
Mobile Protect & Pair For Zebra TC51/Verifone E355 Mobile Payment Devices
FEATURES
A mobile protect & pair sled physically pairs two mobile payment devices to deliver a single solution for enhanced usability in retail, hospitality and healthcare spaces. Integrated, simultaneous charging of both devices from a single charging option available (see optional charging adapter).
Mobile Protect & Pair For Zebra TC51/Verifone E355 Mobile Payment Devices
FEATURES
A mobile protect & pair sled physically pairs two mobile payment devices to deliver a single solution for enhanced usability in retail, hospitality and healthcare spaces. Integrated, simultaneous charging of both devices from a single charging option available (see optional charging adapter).
| Features | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Product colour | Black |
| Easy to install | Yes |
| Compatibility | Zebra TC51/Verifone e355 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 83.5 mm |
| Weight | 45 g |
| Height | 26.9 mm |
| Depth | 146.8 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 41.2 mm |
| Package weight | 123 g |
| Package height | 157.2 mm |
| Package depth | 106.4 mm |