We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Intel Xeon-Platinum 8468V 2.4GHz 48-core 330W Processor for
SKU
P49631-H21
Login for pricing
In Stock:
0 available
Intel Xeon-Platinum 8468V 2.4GHz 48-core 330W Processor for HPE
Category: Processors
| SKU | P49631-H21 |
|---|---|
| EAN | 0190017701585 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Processor | |
|---|---|
| Processor base frequency | 2.4 GHz |
| Processor manufacturer | Intel |
| Thermal Design Power (TDP) | 330 W |
| Processor cache | 97.5 MB |
| Processor model | 8468V |
| Processor family | Intel® Xeon® Platinum |
| Processor cores | 48 |
| Processor cache type | L3 |
| Memory | |
| Memory clock speeds supported by processor | 4800 MHz |
| Power | |
|---|---|
| Thermal Design Power (TDP) | 330 W |
| Features | |
| Thermal Design Power (TDP) | 330 W |
| Technical details | |
| Thermal Design Power (TDP) | 330 W |
| Processor cache type | L3 |