We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
ALLNET 101039 Bluetooth 3 Mbit/s
SKU
ALL1580
Category: Network Cards
| Connectivity technology | Wireless |
|---|---|
| Host interface | USB |
| Interface | Bluetooth |
| Maximum data transfer rate | 3 Mbit/s |
| SKU | ALL1580 |
| EAN | 4038816101037 |
| Manufacturer | ALLNET |
| Availability | Out of Stock |
ALLNET 101039. Connectivity technology: Wireless, Host interface: USB, Interface: Bluetooth. Maximum data transfer rate: 3 Mbit/s. Product colour: White
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Internal | No |
| USB version | 2.0/3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Interface | Bluetooth |
| Host interface | USB |
| Connectivity technology | Wireless |
| Bandwidth | |
| Maximum data transfer rate | 3 Mbit/s |
| Technical details | |
| Product colour | White |
| Network | |
| Maximum operating distance | 10 m |
| Maximum data transfer rate | 3 Mbit/s |
| Design | |
| Product colour | White |
| Internal | No |
| Housing material | Plastic |
| Software | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Yes |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 17 mm |
| Depth | 36 mm |
| Height | 8.3 mm |
| Weight | 5.3 g |
| Performance | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Other features | |
| Housing material | Plastic |