We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Mobilis 001291 holder part/accessory
SKU
001291
Login for pricing
In Stock:
0 available
High resistance adhesive disc for suction mount, 110 mm, Black
- Quick and easy installation thanks to the self-adhesive
- Multi-surface adaptability
- Universal - 110 mm
Category: Holder Parts & Accessories
| SKU | 001291 |
|---|---|
| EAN | 3700992521923 |
| Manufacturer | Mobilis |
| Availability | Out of Stock |
This universal mount with suction cup attachment allows you to place your phone with one hand thanks to the automatic closing button.
The suction cup being firm and very solid allows a clear vision and positioning in all angles thanks to its 360 ° rotation system.
The holder can be installed on the windshield or on the dashboard of your vehicle for an ultra secured transport of your mobile, even on the most damaged roads!
The suction cup being firm and very solid allows a clear vision and positioning in all angles thanks to its 360 ° rotation system.
The holder can be installed on the windshield or on the dashboard of your vehicle for an ultra secured transport of your mobile, even on the most damaged roads!
| Features | |
|---|---|
| Product type | Base |
| Suitable for | Holder |
| Product colour | Black |
| Mounting type | Adhesive pad |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Diameter | 11 cm |
| Packaging data | |
| Package width | 120 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package weight | 3 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |