We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hama 00200150 interface hub USB Type-C 5000 Mbit/s
SKU
200150
Login for pricing
In Stock:
0 available
3xUSB-A/2xUSB-C/2xHDMI/RJ-45/3.5mm, 5 Gbit/s, 100W PD, 4K UHD, 30Hz
- Sockets on the front allow the easy and convenient connection of USB and audio devices
- Supports use in a horizontal and vertical position
- Stable base for secure, space-saving and vertical / perpendicular positioning
- Rubberised feet for a secure stand without slipping
- Plug & Play, no manual software / driver installation required
- Compatible with Thunderbolt 3/4 (lightning symbol)
- Power supply via USB
Category: Interface Hubs
| SKU | 200150 |
|---|---|
| EAN | 4047443547033 |
| Manufacturer | Hama |
| Availability | Out of Stock |
Hama "Connect2Office Black" USB-C Hub, 9 Ports, 2x HDMI, USB-A, USB-C, LAN
Multiport - this USB-C hub delivers what it promises. With 9 different connection options, packed into a compact, desk-friendly design, it's sure to have exactly what you need. Instead of lots of adapters and cables, just use one USB-hub for tablets, laptops and everything else.
Multiport - this USB-C hub delivers what it promises. With 9 different connection options, packed into a compact, desk-friendly design, it's sure to have exactly what you need. Instead of lots of adapters and cables, just use one USB-hub for tablets, laptops and everything else.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Host interface | USB Type-C |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 2 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Hub interfaces | 3.5mm, RJ-45, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C, HDMI, USB 2.0 Type-A |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Ports quantity | 9 |
| Maximum resolution (HDMI) | 3840 x 2160 pixels |
| Cable length | 0.5 m |
| Features | |
| Plug and Play | Yes |
| Cable length | 0.5 m |
| Data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| Maximum resolution (HDMI) | 3840 x 2160 pixels |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Power Delivery up to | 100 W |
| Maximum refresh rate | 30 Hz |
| Supported graphics resolutions | 3840 x 2160, 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Host interface | USB Type-C |
| Network | |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet, Fast Ethernet |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| Power | |
| Output voltage | 5 - 20 V |
| Output current | 5 A |
| Input voltage | 5 - 20 V |
| Technical details | |
|---|---|
| Plug and Play | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 250 g |
| Width | 134 mm |
| Depth | 46 mm |
| Height | 15 mm |
| Package width | 221 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 77 mm |
| Package weight | 383 g |
| Packaging data | |
| Package width | 221 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 77 mm |
| Package weight | 383 g |
| Performance | |
| Plug and Play | Yes |
| Data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Packaging content | |
| Manual | Yes |
| Cables included | USB Type-C |
| Design | |
| Cable length | 0.5 m |