Middle Atlantic Products DWR Series Pivoting Wall Rack - DWR-21-17PD
SKU
DWR-21-17PD
- 21RU and 17" Deep
Category: Rack Cabinets
| SKU | DWR-21-17PD |
|---|---|
| EAN | 0656747005428 |
|---|---|
| Size (imperial) | 43.2 cm (17") |
| Key lock | Yes |
| Rack capacity | 21U |
| Type | Wall mounted rack |
| Maximum weight capacity | 113.4 kg |
| Material | Steel |
| Cooling type | Passive |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 59.9 kg |
| Inner depth | 38.1 cm |
| Inner height | 93.3 cm |
| Width | 594 mm |
| Depth | 432 mm |
| Height | 1111 mm |
| Weight | 43.3 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 59.9 kg |
| Technical details | |
| Type | Wall mounted rack |