We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lanview RDLAK26U751BL-WOOD rack cabinet Freestanding rack
SKU
RDLAK26U751BL-WOOD
Login for pricing
In Stock:
0 available
by Logon 19" 26U Rack Cabinet 750 x 1000mm Wooden Soundproof
- Acoustic insulation
- Special silent fan: 6pcs
- PDU: 1pcs
- Brush type organizer: 1pcs
Category: Rack Cabinets
| SKU | RDLAK26U751BL-WOOD |
|---|---|
| EAN | 5715063417669 |
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | Out of Stock |
Model: Logon RDLAK26U751BL-WOOD
The fan modules in the cabinet keep the air inside stable with the advantages of the ventilation holes and protect the devices.
Specifications:
Height Measurement: 26U
Dimension: W=750mm x D=1000mm x H=1357mm
Color: Wooden/Black
Analog Themperature indicator
Free-Standing
Includes:
Acoustic insulation
Special silent fan: 6pcs
PDU: 1pcs
Brush type organizer
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 1050 mm |
| Package width | 820 mm |
| Package height | 1430 mm |
| Package weight | 124 kg |
| Width | 750 mm |
| Depth | 1000 mm |
| Height | 1357 mm |
| Weight | 110 kg |
| Features | |
| Type | Freestanding rack |
| Product colour | Wood |
| Certification | ISO 9001, ISO14001, EAC, IEC, CE |
| Packaging data | |
| Package depth | 1050 mm |
| Package width | 820 mm |
| Package height | 1430 mm |
| Package weight | 124 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Package width | 820 mm |
| Package height | 1430 mm |
| Type | Freestanding rack |
| Colour | |
| Product colour | Wood |
| Certificates | |
| Certification | ISO 9001, ISO14001, EAC, IEC, CE |