We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lanview RAX415 rack accessory
SKU
RAX415
Category: Rack Accessories
| SKU | RAX415 |
|---|---|
| EAN | 5420016848253 |
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | Out of Stock |
Model: Logon RAX41519" Equipment mounting railsFeatures Dimensions(mm): W: 50 x D: 30 x H: 796 Equipment mounting rails are accessories for connecting devices into the cabinets, adaptable to all Wall Type and Free Standing type LOGON cabinets which are made of 1.5 mm metal and having high resistance and carrying capacity thanks to the twisted structure.
| Features | |
|---|---|
| Rack capacity | 18U |
| Product colour | Steel |
| Mounting hole shape | Square |
| Harmonized System (HS) code | 9403208000 |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 1.61 kg |
| Width | 50 mm |
| Weight | 1.6 kg |
| Height | 796 mm |
| Depth | 30 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.61 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Rack capacity | 18U |
| Dimensions (WxDxH) | 50 x 30 x 806 mm |
| Colour | |
| Product colour | Steel |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 9403208000 |
| Other features | |
| Dimensions (WxDxH) | 50 x 30 x 806 mm |
You may also be interested in
| Product |
Lanview RAX415 rack accessory
Login for pricing
|
StarTech.com 1U Rackmount Brackets for...
Login for pricing
|
Hot Product
StarTech.com 2U Server Rack Shelf - Un...
Login for pricing
|
Popular
StarTech.com 50 Pkg M5 Mounting Screws...
Login for pricing
|
Bestseller
StarTech.com 1U Server Rack Shelf, Uni...
Login for pricing
|
Recommended
StarTech.com Horizontal 2U Server Rack...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
RAX415
|
SV431RACK
|
CABSHELF
|
CABSCREWM5
|
CABSHELF1U
|
CMDUCT2U
|
| Manufacturer |
Lanview
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Type |
N/A
|
Mounting bracket
|
Shelf
|
N/A
|
Shelf
|
Cable management panel
|





