We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Havis 367-4005-03 mounting kit Black
SKU
367-4005-03
- Metal base plate includes full surface rubber pad to ensure a solid no-slip foundation and countertop protection
- 2" diameter pole required (sold separately)
- Base diameter is large enough to allow all your cables and connectors to pass through!
- Includes mounting hardware and TechTower Tool kit
- Constructed using the highest quality materials and no metal-to-metal contact on moving parts ensure long life of product
- All rounded edges and corners for safety
- Made in USA
Category: Mounting Kits
| SKU | 367-4005-03 |
|---|---|
| Manufacturer | Havis |
| Availability | Out of Stock |
Base - Free-Standing, for use with 8in, 12in, 16in, 20in, and 24inLong Poles (Pole not included)
| Technical details | |
|---|---|
| Certification | RoHS |
| Product colour | Black |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 2.27 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 431.8 mm |
| Package height | 76.2 mm |
| Package depth | 330.2 mm |
| Package weight | 4.08 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |