G99.12RSLIN1W3B.00
Login for pricing
In Stock: 0 available
120 mm, 200-2200 RPM, 69.7 CFM, 32.2 dB, ARGB, 3-pack
  • Wireless software control for both fan speed and ARGB lighting via L-Connect 3
  • Cableless RGB and PWM sync—one receiver per fan cluster, no controller wiring needed
  • Triple-zone lighting: blade hub, diffused side strip, and inner edge
  • Two different designs on two sides of the fan’s frame
  • Receiver can be connected to both sides of the fan
  • 58 addressable LEDs per fan for immersive lighting effects
  • Embedded Fluid Dynamic Bearing (FDB) for superior durability and low-noise operation
  • Seamless quick-connect PIN system for fast and clean daisy-chaining
  • Compatible with L-Wireless SYNC Controller—control up to 10 fan groups or devices wirelessly
More Information
SKU G99.12RSLIN1W3B.00
Manufacturer LIAN LI
Availability Out of Stock
Product Family Uni Fan
Product Manuals (HTML) View Manual
AVAILABLE IN TWO COLORS TWO AIRFLOW ORIENTATIONS
THREE ZONES, INFINITE POSSIBILITIES
Individually controlled lighting across the blade hub, dual side strips, and inner edge.
ASYMMETRICAL INFINITY MIRROR DESIGN
Each fan features a dual-style edge—tapered on one side, dual-rectangle on the other.
QUIET POWER, BUILT TO PERFORM
SEAMLESS SIGNAL, SMARTER POWER
The UNI FAN SL-INF Wireless is equipped with a wireless receiver with an upgraded 4-pin PWM cable for 12V power delivery and BIOS fan detection. The receiver also has an additional PWM tail cable to ensure stable power.
SYNC THE FANS WITH ONE CONTROLLER
Effortless 2.4GHz wireless control for fan speeds and lighting across up to 10 Lian Li device groups—including SL-INF Wireless, HydroShift II AIOs, Strimer Wireless, and more. Compact and easy to install via rear I/O USB or internal USB 2.0 + PWM header, with each group connected through a PWM-powered receiver for a clean, unified setup.
EFFORTLESS CONTROL, INSTANT RECOGNITION
PERSONALIZED DEVICE MANAGEMENT
CUSTOMIZE COOLING PROFILE
COMPREHENSIVE CONTROL WITH L-CONNECT 3
Performance
Suitable locationComputer case
Pulse-width modulation (PWM) supportYes
Rotational speed (min)200 RPM
Rotational speed (max)2200 RPM
Bearing typeFluid Dynamic Bearing (FDB)
Noise level (high speed)32.2 dB
TypeFan
Fan diameter12 cm
Maximum airflow69.7 cfm
Maximum air pressure2.2 mmH2O
Quantity per pack3 pc(s)
Reversible bladeYes
Design
MaterialAluminium, Polybutylene terephthalate (PBT), Polycarbonate (PC)
Illumination colourMulti
Product colourBlack
Illumination LEDYes
Number of LEDs58
Technical details
TypeFan
Fan diameter12 cm
Maximum airflow69.7 cfm
Maximum air pressure2.2 mmH2O
Illumination LEDYes
Warranty period3 year(s)
Power
Starting voltage6 V
LED voltage5 V
Fan power consumption5.16 W
Fan voltage12 V
Fan current0.18 A
LED current0.6 A
Colour
Product colourBlack
Weight & dimensions
Fan dimensions (W x D x H)120 x 124 x 28 mm
Indication
Illumination colourMulti
Packaging data
Package typeHanging box
Packaging content
Screws includedYes
Number of screws12
Package typeHanging box
Other features
LED voltage5 V