R-FD12V2-BKNPN3-G
Category: Computer Cooling Systems
| SKU | R-FD12V2-BKNPN3-G |
|---|---|
| EAN | 6933412785392 |
| Manufacturer | DeepCool |
| Availability | Out of Stock |
| Performance | |
|---|---|
| Suitable location | Computer case |
| Fan connector | 4-pin |
| Pulse-width modulation (PWM) support | Yes |
| Rotational speed (min) | 500 RPM |
| Rotational speed (max) | 2500 RPM |
| Bearing type | Hydraulic |
| Noise level (low speed) | 35.66 dB |
| Type | Fan |
| Fan diameter | 12 cm |
| Maximum airflow | 79.89 cfm |
| Maximum air pressure | 4.15 mmH2O |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Number of fan blades | 7 |
| Design | |
| Fan connector | 4-pin |
| Product colour | Black |
| Number of fan blades | 7 |
| Technical details | |
| Type | Fan |
| Fan diameter | 12 cm |
| Ports & interfaces | |
| Power | |
| Fan power consumption | 4.8 W |
| Fan voltage | 12 V |
| Fan current | 0.4 A |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 120 x 25 mm |