We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Corsair CX-9055018-WW computer cooling system part/accessory Fitting
SKU
CX-9055018-WW
| SKU | CX-9055018-WW |
|---|---|
| EAN | 8435910817714 |
| Manufacturer | Corsair |
| Availability | Out of Stock |
The CORSAIR Hydro X Series XF Fill Port Adapter makes it easy to fill and drain your custom cooling system, with an included G1/4” stopper plug.
| Features | |
|---|---|
| Connecting thread | 1/4" |
| Material | Brass |
| Product colour | Black |
| Cooling agent | liquid |
| Type | Fitting |
| Technical details | |
| Connecting thread | 1/4" |
| Material | Brass |
| Product colour | Black |
| Cooling agent | liquid |
| Type | Fitting |
| Packaging data | |
|---|---|
| Packaging content | G1/4" Stop Plug |
| Other features | |
| Cooling agent | liquid |