We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Supermicro CSE-826BAC12-R802LPB computer case Rack Grey 800 W
SKU
CSE-826BAC12-R802LPB
Login for pricing
In Stock:
0 available
12x 3.5" hot-swap drive bay, 800W with Input 100 - 240Vac, 50-60Hz, 18.14 kg
Category: Computer Cases
| Form factor | Rack |
|---|---|
| Type | Server |
| Product colour | Grey |
| Supported motherboard form factors | ATX,EATX |
| SKU | CSE-826BAC12-R802LPB |
| EAN | 0672042446780 |
| Manufacturer | Supermicro |
| Availability | Out of Stock |
| Technical details | |
|---|---|
| Number of 3.5" bays | 12 |
| Supported motherboard form factors | ATX, EATX |
| Supported HDD sizes | 3.5" |
| Product colour | Grey |
| Type | Server |
| Form factor | Rack |
| Design | |
| Number of 3.5" bays | 12 |
| Supported motherboard form factors | ATX, EATX |
| Product colour | Grey |
| Type | Server |
| Form factor | Rack |
| Power supply | |
| Power supply included | Yes |
| Power supply | 800 W |
| Storage | |
|---|---|
| Supported HDD sizes | 3.5" |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 90% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 437 mm |
| Depth | 647 mm |
| Height | 89 mm |
| Weight | 18.1 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 678 mm |
| Package height | 290 mm |
| Package depth | 876 mm |
| Package weight | 24.9 kg |