We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Thermaltake AC-080-OOPNAN-A1 computer case part Full Tower Display
SKU
AC-080-OOPNAN-A1
- 6" TFT-LCD
- 1480 x 720 (RGB) px
- Type-C to USB (9 PIN)
Category: Computer Case Parts
| SKU | AC-080-OOPNAN-A1 |
|---|---|
| EAN | 4711658544889 |
| Manufacturer | Thermaltake |
| Availability | Out of Stock |
6.0" LCD Panel Kit is an exclusive expansion accessory for the View 600 TG Mint Strawberry chassis. With its 6.0'' LCD display, users can use the latest TT RGB Plus software to gain full control of performance monitoring and personalized effects. Additionally, the LCD Panel Kit can be paired with other Thermaltake Ultra series products, providing the best LCD visual experience.
| Features | |
|---|---|
| Compatible chassis type | Full Tower |
| Type | Display |
| Product colour | Mint colour |
| Power | |
| Input voltage | 5 V |
| Power consumption (max) | 3 W |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 212 mm |
| Depth | 5 mm |
| Height | 95 mm |
| Technical details | |
| Compatible chassis type | Full Tower |
| Type | Display |
| Product colour | Mint colour |