We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Raidon HDD CRRIER FOR IR2022
SKU
CARRIER IR2022
Category: Computer Case Parts
| SKU | CARRIER IR2022 |
|---|---|
| EAN | 4711132863918 |
| Manufacturer | Raidon |
| Availability | Out of Stock |
The RAIDON exclusive hard disk trays are designed with a safety lock and secure architecture to lock the hard disk. It effectively maintains sensitive data and is easy to use. If the hard disk is corrupted, users do not have to worry about data maintenance and simply need to buy the same model hard disk with the same capacity to make a replacement. It can greatly reduce the wait time for machine maintenance. Even users who do not understand computer hardware can quickly maintain and replace it.
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | Taiwan |
| Material | Metal |
| Product colour | Black, Silver |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 76 mm |
| Depth | 200 mm |
| Height | 17 mm |
| Weight | 72 g |
| Package weight | 113 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | Taiwan |
| Material | Metal |
| Product colour | Black, Silver |
| Packaging data | |
| Package weight | 113 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |