We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Chenbro RM42200 computer case Rack Black
SKU
RM42200
Category: Computer Cases
| SKU | RM42200 |
|---|---|
| EAN | 4260188461185 |
| Manufacturer | Chenbro |
| Availability | Out of Stock |
Chenbro RM42200. Form factor: Rack, Type: Server, Product colour: Black. Width: 430 mm, Depth: 522 mm, Height: 176 mm. Package weight: 16.1 kg. Power supply type: PS/2, Main board size: 12 x 10.5"
| Technical details | |
|---|---|
| Rack mounting | Yes |
| Supported motherboard form factors | CEB |
| Product colour | Black |
| Type | Server |
| Form factor | Rack |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Design | |
| Rack mounting | Yes |
| Supported motherboard form factors | CEB |
| Product colour | Black |
| Type | Server |
| Form factor | Rack |
| Rack capacity | 4U |
| Ports & interfaces | |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 430 mm |
| Depth | 522 mm |
| Height | 176 mm |
| Weight | 13.4 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 16.1 kg |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Other features | |
| On/off switch | Yes |
| Power supply type | PS/2 |
| Main board size | 12 x 10.5" |
| Internal drive bays | 3 |
| External drive bays | 5 |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |