We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI Replacement battery for DELL LATITUDE 5280 5290 5480 5490 5495 5580 5590 5280 5290 5480 5490 5495 5580 5590
SKU
3DDDG-BTI
Login for pricing
In Stock:
24 available
Replacement battery for DELL LATITUDE 5280 5290 5480 5490 5495 5580 5590 5280 5290 5480 5490 5495 5580 5590
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | DELL |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | 3DDDG-BTI |
| EAN | 5056006168614 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Replacement for | 3DDDG |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 3684 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery capacity | 42 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery capacity type | Standard |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Replacement for | 3DDDG |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 3684 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 42 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery capacity type | Standard |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Replacement for | 3DDDG |
| Brand compatibility | DELL |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
BTI Replacement battery for DELL LATIT...
Login for pricing
|
Recommended
BTI Replacement battery for DELL Latit...
Login for pricing
|
Hot Product
BTI Replacement battery for HP - COMPA...
Login for pricing
|
BTI 58Wh 3 cell LAP1281 compatible bat...
Login for pricing
|
Popular
BTI 55Wh 4 cell 020-8145-01 compatible...
Login for pricing
|
BTI 56Wh cell 45N1158 compatible batte...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
3DDDG-BTI
|
451-11977-BTI
|
593578-001-BTI
|
A1281-BTI
|
A1405-BTI
|
0C52863-BTI
|
| Manufacturer |
BTI
|
BTI
|
BTI
|
BTI
|
BTI
|
BTI
|
| Battery technology |
Lithium Polymer (LiPo)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium Polymer (LiPo)
|
Lithium Polymer (LiPo)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
| Battery capacity |
3000mAh to 4000mAh
|
5000mAh to 6000mAh
|
5000mAh to 6000mAh
|
5000mAh to 6000mAh
|
7000mAh to 8000mAh
|
5000mAh to 6000mAh
|





