We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI alt to HP CC09 Notebook Battery 9-Cell
SKU
QK643AA-BTI
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Type | Battery |
|---|---|
| SKU | QK643AA-BTI |
| EAN | 5056006183792 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
Origin Storage BTI ALT TO HP CC09 NOTEBOOK BATTERY 9-CELL industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 8400 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Battery capacity | 91 Wh |
| Number of battery cells | 9 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 8400 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 91 Wh |
| Number of battery cells | 9 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | HP |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
BTI alt to HP CC09 Notebook Battery 9-...
Login for pricing
|
Recommended
BTI Replacement battery for DELL Latit...
Login for pricing
|
Hot Product
BTI Replacement battery for HP - COMPA...
Login for pricing
|
BTI 58Wh 3 cell LAP1281 compatible bat...
Login for pricing
|
Popular
BTI 55Wh 4 cell 020-8145-01 compatible...
Login for pricing
|
Bestseller
BTI 56Wh cell 45N1158 compatible batte...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
QK643AA-BTI
|
451-11977-BTI
|
593578-001-BTI
|
A1281-BTI
|
A1405-BTI
|
0C52863-BTI
|
| Manufacturer |
BTI
|
BTI
|
BTI
|
BTI
|
BTI
|
BTI
|
| Battery technology |
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium Polymer (LiPo)
|
Lithium Polymer (LiPo)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
| Battery capacity |
8000mAh and more
|
5000mAh to 6000mAh
|
5000mAh to 6000mAh
|
5000mAh to 6000mAh
|
7000mAh to 8000mAh
|
5000mAh to 6000mAh
|





