We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI A2519- industrial rechargeable battery Lithium-Ion (Li-Ion) 6068 mAh 11.4 V
SKU
A2519-BTI
Login for pricing
In Stock:
11 available
Replacement Laptop Battery for APPLE MacBook Pro 14in 2021 M1
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | A2519-BTI |
|---|---|
| EAN | 5059902053190 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
Replacement Laptop Battery for APPLE MacBook Pro 14in 2021 M1
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Battery capacity | 6068 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery capacity | 70 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Apple |
| Battery capacity | 6068 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 70 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Apple |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
BTI A2519- industrial rechargeable bat...
Login for pricing
|
Hot Product
HPE 96W Smart Storage Battery industri...
Login for pricing
|
Bestseller
Origin Storage Dell BTRY PRI 56WHR 4C
Login for pricing
|
Origin Storage DELL Main Battery Pack...
Login for pricing
|
Popular
Origin Storage Dell Battery E5440 E554...
Login for pricing
|
Recommended
Origin Storage Dell Battery Lat 7212 2...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
A2519-BTI
|
815983-001
|
81PF3
|
X49C1
|
BAT-DELL-E5440/6
|
2JT7D
|
| Manufacturer |
BTI
|
HPE
|
DELL
|
DELL
|
Origin Storage
|
DELL
|
| Battery technology |
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
| Battery capacity |
6000mAh to 7000mAh
|
N/A
|
3000mAh to 4000mAh
|
7000mAh to 8000mAh
|
N/A
|
4000mAh to 5000mAh
|





